Hoppa till innehållet

Program & kallelser 2019

 

Program för landslagen inför och under sommaren 2019. Aktiviteter i kursiv stil är ännu inte fastställda.

Herrar 2019

DatumPlatsAktivitetKallelse
 5-9 augusti  Södertälje  Läger  
 10-12 augusti  Trier, Tyskland  Landskamp  
       

 

Damer 2019

DatumPlatsAktivitetKallelse
25-29 maj

TBD

Läger  
30 maj-2 juni Ryssland Landskamper  
3-9 juni Slovenien Läger, Landskamper  
16-19 juni TBD Läger  
20-23 juni Spanien Landskamper  
24 juni-7 juli Lettland/Serbien Eurobasket  

 

Damer Utveckling

DatumPlatsAktivitetKallelse
 5-9 augusti TBD  Läger  
 10-11 augusti  TBD  Landskamper  
       

 

Herrar Utveckling

DatumPlatsAktivitetKallelse
 5-9 augusti  TBD  Läger  
 10-11 augusti  TBD  Landskamper  
       

 

Rullstol Senior 2019

DatumPlatsAktivitetKallelse
       
       
       

 

Damer U20 2019

DatumPlatsAktivitetKallelse
30 maj-2 juni  Norrköping  Läger   Kallelse DU20
9-12 juli  Sverige  Läger  
12-16 juli  Turkiet  Turnering  
23-28 juli Belgrad, Serbien  Läger och turnering  
28 juli - 2 augusti Klatovy, Tjeckien Läger  
3-12 augusti  Klatovy, Tjeckien  EM   


Herrar U20 2019

DatumPlatsAktivitetKallelse
30 maj-2 juni  Norrköping  Läger 

Kallelse HU20

21-24 juni Sverige Läger  
24-26 juni Bulgarien Turnering  
3-6 juli Sverige Läger  
6-11 juli Matosinhos, Portugal  För EM (2 matcher)  
12-22 juli  Matosinhos, Portugal  EM   
       

 

Damer U18 2019

DatumPlatsAktivitetKallelse
2-6 januari Tallinn, Estland BSBC  
27-30 maj Stockholm Läger  Kallelse DU18
30 maj - 3 juni Mulhouse, Frankrike Turnering  Kallelse DU18
14-16 juni Köping Läger Kallelse DU18 
22-25 juni Stockholm Läger  
26 juni - 1 juli Kisakallio, Finland NM  
4-15 juli  Skopje, Makedonien  EM   
       

 


Herrar U18 2019

DatumPlatsAktivitetKallelse
2-6 januari Tallinn, Estland BSBC  
30 maj-2 juni  Norrköping  Läger   Kallelse HU18
25-26 juni Stockholm Läger  
26 juni - 2 juli Kisakallio, Finland  NM   
12-16 juli  Falun  Läger   
16-19 juli Warzawa, Polen Turnering  
23-26 juli Oradea, Rumänien För EM (ev. match)  
26 juli-4 augusti Oradea, Rumänien EM  

 

Damer Framtid 2019

DatumPlatsAktivitetKallelse
15-20 juni Ängelholm Läger + match  Kallelse DU Framtid
20-24 juli Falun Läger  
       

 

Herrar Framtid 2019

DatumPlatsAktivitetKallelse
15-20 juni Ängelholm  Läger + match

 Kallelse HU Framtid

20-24 juli Falun Läger  
       

 

Damer U16 2019

DatumPlatsAktivitetKallelse
2-6 januari Tallinn BSBC  
30 maj-2 juni Norrköping Läger  Kallelse DU16
25-26 juni Stockholmsområdet Förläger NM  
27 juni- 1 juli (avresa 26:e, hemkomst 2:a) Kisakallio, Finland NM  
24-28 juli Ockelbo Läger  
4-8 aug Falun Läger  
14-19 aug Spanien (spelort ej klart) För-EM  
22-30 augusti Skopje, Makedonien EM  

 

Herrar U16 2019

DatumPlatsAktivitetKallelse
2-6 januari Tallinn BSBC  
30 maj- 2 juni Norrköping Läger

Kallelse HU16

25-26 juni Stockholmsområdet Förläger NM  
27 juni- 1 juli (avresa 26:e, hemkomst 2:a) Kisakallio, Finland NM  
27-31 juli Falun Läger  
5-7 aug Podgorica, Montenegro För-EM (match mot Portugal 6 aug)  
8-17 augusti Podgorica, Montenegro EM  

 

Damer U15 2019

DatumPlatsAktivitetKallelse
14-20 juni Luleå Läger Kallelse DU15 
 5-8 augusti Mark Läger  
 9-11 augusti Vejen NSDBC   


 Herrar U15 2019

DatumPlatsAktivitetKallelse
14-20 juni Luleå Läger Kallelse HU15 
5-8 augusti Mark Läger   
9-11 augusti  Vejen  NSDBC  

Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Stay in-the-know and dont miss a thing!

By Formsmedjan. Powered by Yago