Med nuvarande publikrestriktioner kommer antalet biljetter till VM-kvalmatchen mellan Sverige och Kroatien i Stadium Arena att vara starkt begränsat. Just nu beräknas maxkapaciteten till cirka 1200 biljetter.
Matchen spelas måndagen den 28 februari kl 19:00 i Stadium Arena, Norrköping. Alla biljetter kommer att kosta 395 kr (vuxen) eller 295 kr (barn, ungdom, pensionär).
Biljetter kommer att släppas enligt följande:
De som har köpt paketbiljetter till alla VM-kvalmatcher kommer att få chansen att köpa biljetter först.
Därefter kommer alla de som hade köpt biljett till Sverige-Kroatien i Avicii Arena att få möjligheten att köpa biljett.
Därefter släpper vi biljetter till allmänheten om det finns kvar.
Ett begränsat antal biljetter kommer att säljas av den lokala arrangörsföreningen Norrköping Dolphins. De styr över hur de vill sälja dessa.
De som inte fått biljetter har möjlighet att skriva upp sig på en väntelista som vi släpper biljetter till om restriktionerna tillåter oss att sälja mer.
--------------------------------------
Inga fribiljetter eller andra frikort gäller för denna match.
Vi återkommer med information kring datum för respektive biljettsläpp i våra kanaler samt via e-post till biljettköpare.
Den 30 juni fortsätter herrlandslagets VM-kval med bortamatch mot Finland....
Nu kan du säkra föreningsbiljetterna till sommarens häftigaste sommarens...
Svenska Basketbollförbundet (SBBF) fick igår onsdag reda på att Jonas...
Stay in-the-know and dont miss a thing!